• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Młodzi czekają na WORD

Coraz bliżej otwarcia

W najbliższych tygodniach podpisane zostanie obustronne porozumienie, na mocy którego powstanie filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kędzierzynie-Koźlu. Wczoraj(03.04) w gabinecie starosty Małgorzaty Tudaj, która zabiegała o powstanie ośrodka na os. Azoty, uzgadniano ostatnie szczegóły inwestycji. Z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wybrano się również na miejsce, by z bliska przyjrzeć się pomieszczeniom przyszłej filii egzaminacyjnej.

O tym, że zainteresowanie powstaniem ośrodka w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim jest spore informuje kierownictwo wydziału komunikacji w starostwie powiatowym.

- Młodzi ludzie co rusz pytają o termin jego uruchomienia, tak by zaplanować zdawanie egzaminu na miejscu, już jesienią będą mieli taką możliwość – potwierdza Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W 2016 roku mają wejść w życie bardziej restrykcyjne przepisy dla świeżo upieczonych kierowców, dlatego można sądzić, że wielu będzie chciało mieć ten dokument jeszcze przed ich zmianą.  

Lokalizacja ośrodka na os. Azoty spowoduje, że miejsce to stanie się swoistym kompleksem szkoleniowym. WORD usytuowany zostanie w wydzielonych lokalach tamtejszego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, a tuż obok znajduje się Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Nic więc dziwnego, że z pomysłu cieszą się przede wszystkim uczniowie. Powiat już rozmawia o tym, by mogli zdawać egzaminy na preferencyjnych warunkach.

AL

Brak opisu obrazka

Wersja XML

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13
47-220 Kędzierzyn Koźle
tel. 77 483 31 08
fax 77 472 32 95
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 11749423
w tym miesiącu: 118212
dzisiaj: 771