Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gimnazjaliści kontra ZSTiO. Będzie widowiskowy mecz pokazowy

Gry komputerowe, esport i technologie informatyczne będą tematem seminarium naukowego organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. W placówce od września działa klasa informatyczna o profilu „tworzenie gier i esport”. To pierwsza tego typu inicjatywa w kraju i jedna z nielicznych w Europie. Cieszy się sporym zainteresowaniem, a nauczaniem na tym kierunku zainteresowani są gimnazjaliści właściwie z całego kraju.

Bardzo interesującą zapowiada się seminarium naukowe, gdzie zaplanowano nie tylko warsztaty z projektowania gier, ale także widowiskowy mecz pokazowy, prezentacje nowych produktów informatycznych, zajęcia i nowości z obróbki obrazu. Gośćmi specjalnymi będą: Kamil „Hope” Tarka oraz Piotr „Ziemniak” Latała. Ten pierwszy jest trenerem sportów elektronicznych, założycielem Adversa Esports oraz Adversa Gaming Room, twórcą pierwszego w Polsce systemu treningowego dla dzieci i młodzieży.

- Oprócz nauki i zabawy seminarium będzie dobrą okazją do tego, aby bliżej poznać szkołę, atmosferę tu panującą i przekonać się, że warto się u nas uczyć – podkreśla Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.

Dzięki ścisłej współpracy z Politechniką Opolską gośćmi seminarium będą studenci, którzy zaprezentują nowy projekt w zakresie tworzenia gier,  bierze ona udział w konkursie międzynarodowym.

Szóste już seminarium naukowe odbędzie się 2 marca (środa) w ZSTiO na os. Azoty. Potrwa od godz. 9.00 do 13.00. Wstęp jest wolny. Wydarzeniu patronuje starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

AL

Wersja XML