11 mln zł na walkę z bezrobociem

Tyle otrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu. Pieniądze podzielone są na cztery główne kategorie. W pierwszej, która nie jest ograniczona wiekowo, 5 mln zł przeznaczone zostanie w tym roku na staże, bony stażowe, zatrudnieniowe, szkolenia, dotacje oraz rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także tworzenie stanowisk pracy.

- Na aktywizację osób do 30. roku życia otrzymaliśmy 1 mln 700 tys. zł, te pieniądze przeznaczymy na staże i szkolenia, a skorzysta z nich 166 osób – mówi Barbara Nieckarz z Powiatowego Urzędu Pracy.

PUP ma też pieniądze dla osób powyżej trzydziestki, to prawie 2 mln 200 tys. zł.

- Środki powędrują na pokrycie kosztów związanych m.in. z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Skorzysta z nich ogółem 287 osób – mówi Grażyna Juźwin, dyrektor PUP.

Powiatowy Urząd Pracy na nową formę promocji zatrudnienia, która funkcjonuje właściwie dopiero od początku tego roku otrzymał 1 mln 656 tys. zł. Chodzi o refundację wynagrodzenia dla pracodawców, którzy zatrudnią osoby do 30. roku życia. W tym wypadku można zyskać 26 tys. zł na rok. Pieniądze obejmą 100 osób.

Poza tym placówce przyznano również 344 tys. zł na szkolenia dla pracodawców i pracowników.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę PUP.

Foto: Grażyna Juźwin, dyrektor PUP.