Janusz Tyka pierwszy na mecie „Spływu Twardzieli”

Za nami dziesiąty „Spływ Twardzieli” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Śmiałkowie weszli do wody w miejscu budowy nowego mostu w Cisku, by dopłynąć na metę imprezy w Koźlu.

- Podziwiam ich wszystkich, bo woda jest lodowata, dziś (08.02) ma zaledwie 2 stopnie – mówiła Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, która zwróciła też uwagę na kwestię zagospodarowania kozielskiej przystani „Szkwał”.

Cały czas staramy się o to, by to miejsce przyciągało coraz więcej osób, by odbywały się tu ciekawe przedsięwzięcia, a ta impreza jest tego najlepszym przykładem – zaznaczyła starosta Tudaj, gratulując Januszowi Tyce, który jako pierwszy dotarł na metę spływu. Zajęło mu to 2 godziny i 28 minut. – To wspaniała przygoda – mówił Tyka tuż po wyjściu z wody. Na pytanie o moment zwątpienia stwierdził, że był taki, ale tydzień temu. – Wtedy wydawało się nam, że będziemy biegać po lodzie, a dziś mamy piękne słońce i temperatura jest dodatnia – skwitował.

W sumie w spływie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Przepłynęli łącznie około 10 km. Poprzez imprezę organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na sprawy związane z zabezpieczeniami przeciwpowodziowymi oraz ochroną środowiska, a także kwestie żeglugi na Odrze i turystyki wodnej.

Film z finału dostępny jest na profilu Facebooka. Zapraszamy!

Januszowi Tyce gratuluje starosta Małgorzata Tudaj.

Od lewej: Małgorzata Tudaj, Gabriela Tomik, Janusz Tyka, Jacek Król oraz Czesław Szarek.

Z lewej wicewojewoda Antoni Jastrzembski oraz Małgorzata Tudaj.