Milionowa inwestycja starostwa na Krzywoustego

Ul. Bolesława Krzywoustego na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu oficjalnie oddana do użytku. Remont drogi kosztował niecały 1 mln zł, a pieniądze pochodziły z budżetu starostwa powiatowego.

Powiatowy Zarząd Dróg położył nie tylko nową nawierzchnię, ale także poszerzył chodniki i wybudował ścieżkę rowerową. Posadzony został też żywopłot oddzielający drogę od chodnika. Remontu doczekały się zatoki autobusowe.

- Planujemy już kolejne inwestycje drogowe na przyszły rok, a zarazem cieszymy się, że udało się oddać do użytku nie tylko tę drogę, ale również pobliską al. Lisa – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

W sumie remont ul. Krzywoustego (1 mln zł) z al. Lisa kosztował 4 mln zł, to w zasadzie tylko os. Piastów. W całym powiecie wykonano znacznie więcej.

- Przeprojektowaliśmy zatokę autobusową, tak jak chcieli tego mieszkańcy, teraz jest oddalona od bloku – zaznaczył Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, mówiąc o kolejnych etapach inwestycji na ul. Krzywoustego.

W oddaniu do użytku nowej nawierzchni wziął również udział wicestarosta Józef Gisman oraz Robert Białdyga z firmy Transkom z Jaryszowa, która wygrała przetarg na to zadanie i udzieliła 8-letniej gwarancji.