Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Studenci będą się u nas uczyć fachu

Opolscy studenci praktyczną naukę zawodu mają zdobywać na kilku oddziałach naszego SP-ZOZ, m.in. na okulistyce oraz neonatologii.  Tym samym placówka dołączy do innych szpitali w województwie, gdzie przyszli medycy mają się uczyć fachu. Władze Uniwersytetu Opolskiego od dwudziestu lat rozbudowują uczelnię. W październiku 2017 roku chcą uruchomić kierunek lekarski.

- Obok ekonomii, prawa, psychologii, chcemy mieć także wydział lekarski. Tym samym powracamy do idei prawdziwego, wielowydziałowego uniwersytetu – zaznaczył prof. Stanisław Nicieja, rektor uniwersytetu.

Szpitale maja zapewnić wykształconą kadrę specjalistów oraz nowoczesne wyposażenie. – Z drugiej strony to szansa na to, że kadra lekarska zostanie u nas, zdarza się, że lekarze zostają w miejscu szkolenia i podejmują pracę na oddziale – mówi Dorota Zarańska, z-ca dyrektora ds. medycznych SP-ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Obecnie szpital w Kędzierzynie-Koźlu posiada trzy oddziały z drugim stopniem referencyjności, które uprawniają do kształcenia kadry lekarskiej. To oprócz neonatologii i okulistyki również oddział ginekologiczno-położniczy. Spore osiągnięcia wypracowuje nowy oddział neurologiczny z pododdziałem leczenia udarów, gdzie leczy się pacjentów za pomocą nowych rozwiązań medycznych.

W Opolskim Centrum Onkologii podpisano porozumienie w sprawie udostępnienia studentom oddziałów szpitali prowadzonych przez Województwo Opolskie. Wkrótce podobna umowa ma zostać zawarta także z naszą jednostką.

AL

Fot: Urząd Marszałkowski

umowa.jpeg

Wersja XML