„Chcemy być ważną częścią lokalnej społeczności”

O wsparciu m.in. kędzierzyńsko-kozielskich szkół ponadgimnazjalnych rozmawiano podczas konferencji społecznej dotyczącej odpowiedzialności biznesu, która odbyła się w Hotelu Solidaris w Kędzierzynie-Koźlu. Współpraca z przedstawicielami samorządu powiatowego przynosi obopólne korzyści, bo firma już od samego początku buduje pozytywne relację być może ze swoimi przyszłymi pracownikami. Dla młodzieży to znak, że warto się uczyć i zdobywać doświadczenie.

ZAK funduje stypendia dla zdolnych uczniów klasy chemicznej Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach. Działalność edukacyjna spółki to także nagroda im. Mariana Górnego, która przyznawana jest podopiecznym Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Jakiś czas temu stypendia dla zdolnych uczniów wprowadziło również samo starostwo, które współfinansuje im kursy prawa jazdy w miejscowym ośrodku egzaminowania kierowców.

ZAK od lat dotuje finansowo orkiestrę dętą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Kolejnym przykładem jest klub siatkarski ZAKSA, finansowo wspiera Bartłomieja Mroza, reprezentanta Polski w parabadmintonie.

- Chcemy być ważną częścią lokalnej społeczności. Spotkaliśmy się po to, by zastanowić się, jak jeszcze lepiej budować swoją obecność w otoczeniu – mówił podczas konferencji Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK SA.

Foto: Niedawno stypendia wręczono uczniom ZS nr 3. Uroczystość w Sławięcicach rozpoczęła się od przekazania nagród dla dwójki uczniów, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami. Specjalne wyróżnienia przyznało starostwo powiatowe, a nagrody wręczyła dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty, Aurelia Stępień.