Krzywoustego: coraz bliżej finału inwestycji

Drogowcy zajęli się frezowaniem starego asfaltu na ul. Bolesława Krzywoustego na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu.

Ulica zyska nie tylko nową nawierzchnię z solidną podbudową, ale również ścieżkę rowerową. – Jest ona wykonywana ze specjalnego niefazowanego materiału, czyli pozbawionego jakichkolwiek uskoków – tłumaczy Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Jak dodaje szef PZD, zgodnie z sugestiami mieszkańców przeprojektowano zatokę autobusową. – Będzie oddalona od zabudowy – dodaje Kryś.

Powiat za remont zapłaci 960 tys. zł. Przypomnijmy, że do przetargu ogłoszonego przez Powiatowy Zarząd Dróg przystąpiło 8 firm. Zwycięskie przedsiębiorstwo z Jaryszowa dało 8-letnią gwarancję na inwestycję. Ulica prowadzi przez osiedle Piastów, jedno z największych miejskich osiedli.

Równocześnie PZD prowadzi kilka innych inwestycji drogowych. Po oddaniu do użytku ulicy Mostowej, podpisano umowy na remonty w Grzędzinie, Bierawie, Długomiłowicach oraz Grudyni. W ostatnim czasie nową nawierzchnię zyskało kilka chodników w Kędzierzynie-Koźlu. Modernizacja ul. Bolesława Krzywoustego ma się zakończyć na początku października.

remont krzywoustego1.jpeg

remont krzywoustego2.jpeg