Uroczyste święcenia biskupa Rudolfa Pierskały

Ks. Rudolf Pierskała został biskupem pomocniczym diecezji opolskiej u boku biskupa Andrzeja Czai. W uroczystości, która odbyła się w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu wziął udział Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W imieniu Zarządu Powiatu oraz radnych przekazał najlepsze życzenia wszelkich łask Bożych oraz gratulacje.

Biskup Rudolf Pierskała pochodzi z Kędzierzyna-Koźla. Kształcił się razem z wicestarostą Józefem Gismanem w obecnym Zespole Szkół nr 1, czyli popularnej „Budowlance”. Obaj są absolwentami tej placówki. Dalsze losy Rudolfa Pierskały związane były m.in. z Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie.

Biskup Rudolf Pierskała przyjął święcenia z rąk nuncjusza apostolskiego abp. Celestino Migliore. Konsekratorami byli także: abp Alfons Nossol oraz bp Andrzej Czaja. Maszę świętą koncelebrowało około 100 kapłanów.

W imieniu Zarządu Powiatu oraz radnych życzenia przekazał Józef Gisman, wicestarosta powiatu.

Link do galerii na: http://www.foto-jezierny.pl/galeria-zdjec