3 Maja śpiewająco!

Po spotkaniu z organizacjami kombatanckimi

Znane są już ustalenia z dzisiejszego (20.02) spotkania przedstawicieli władz powiatu ze środowiskami kombatanckimi. Omówiono na nim szczegóły najważniejszych uroczystości państwowych, które odbędą się w 2014 roku. Nowości czekają na mieszkańców 3 maja.

- W rocznicę uchwalenia konstytucji chcemy zaprosić do wspólnego śpiewania – mówi Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Propozycję szefowej zarządu powiatu podchwycili reprezentanci organizacji kombatanckich, którzy również zauważyli konieczność integrowania pokoleń.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizowane ma być na Placu Wolności, a każdy kto pojawi się na miejscu otrzyma specjalnie przygotowany śpiewnik. W roli solistów wystąpią m.in. reprezentanci szkół muzycznych, których talent był już wielokrotnie nagradzany gromkimi brawami. W planach jest też zaproszenie lokalnych grup muzycznych z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

To na razie ramowe założenia uroczystości, ale wygląda na to, że czeka nas rozśpiewana majówka.

Małgorzata Tudaj, starosta powiatu podczas spotkania z organizacjami kombatanckimi.