Do Karchowa po nowej drodze. Finał dwuetapowej inwestycji

W sumie 3,5 km nowej drogi za niespełna 2 mln zł. Kierowcy od zjazdu z drogi krajowej nr 38 w kierunku Karchowa w gminie Pawłowiczki, podążają wyremontowaną przez powiat nawierzchnią.

Utwardzono pobocza, odtworzono rowy, wykonano oznakowanie poziome i oczywiście położono nowy asfalt.

Wcześniej droga uległa frezowaniu i poszerzeniu do 5,5 metra – tłumaczy Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

- W zeszłym roku powiat wyremontował kilometrowy odcinek nawierzchni w Karchowie. W tym roku przyszedł czas na drugi etap remontu, który obejmował 2,5 km drogi – dodaje Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Modernizacje były możliwe dzięki skutecznemu sięgnięciu starostwa po środki z zewnątrz, w tym wypadku z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, który pokrył połowę kwoty wydanej na remont. Część pieniędzy dołożyła też gmina Pawłowiczki.

Drogowcy zajęli się również wzmocnieniem nawierzchni, budową chodnika oraz regulacją studzienek i kratek ściekowych, a także odbudową zjazdów i przepustów.

10 czerwca Powiatowy Zarząd Dróg podpisał kolejną umowę na remont znaczącego szlaku komunikacyjnego. Chodzi o zapowiadaną modernizację ulicy Mostowej w kierunku os. Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Wykonawcy można się tam spodziewać lada dzień.

Radio Opole - po nowej drodze do Karchowa

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu