Dzień Flagi Narodowej. Uroczystość przed komendą

Od 11 lat drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi Narodowej, jako święto państwowe. Ustanowiono je dla podkreślenia roli naszych barw narodowych. Uroczystość z tej okazji odbyła się przed komendą straży pożarnej w Koźlu. Rozpoczęła się od symbolicznego podniesienia flagi na maszt. Z-ca komendanta straży Zygfryd Steuer odczytał list przesłany przez wojewodę opolskiego.

Dziś, kiedy w ferworze politycznych sporów i dyskusji wciąż więcej mówimy o tym, co nas dzieli, niż o tym co łączy, trzeba poszukiwać wspólnoty, znaku wyznaczającego wspólne patrzenie w przyszłość – napisał Ryszard Wilczyński. Wojewoda dodał także, że bezpieczeństwo i zgoda to podstawowe wartości, których potrzebujemy po to, by czynić Polskę krajem spełniających się marzeń, dumy jej mieszkańców i podziwu świata dla skali zachodzących przeobrażeń.

Następnie głos zabrała Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Biel i czerwień, te barwy nie tylko odzwierciedlają zwycięstwa naszego państwa, ale symbolizują także chwile tragiczne i smutne. Te barwy winne nas łączyć, bez względu na różnice w poglądach czy opiniach. Troska o wartości narodowe, na których zbudowane jest nasze państwo, to jedno z wyzwań naszych czasów – zaznaczyła starosta Tudaj.

W uroczystości, poza przedstawicielami starostwa powiatowego, policji i straży pożarnej, wzięli udział reprezentanci Wojskowej Komendy Uzupełnień. Na kilka dni most w Cisku zmienił swą świetlną iluminację i przybrał wyłącznie białą oraz czerwoną barwę.