Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Flagi Narodowej. Uroczystość przed komendą

Od 11 lat drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi Narodowej, jako święto państwowe. Ustanowiono je dla podkreślenia roli naszych barw narodowych. Uroczystość z tej okazji odbyła się przed komendą straży pożarnej w Koźlu. Rozpoczęła się od symbolicznego podniesienia flagi na maszt. Z-ca komendanta straży Zygfryd Steuer odczytał list przesłany przez wojewodę opolskiego.

Dziś, kiedy w ferworze politycznych sporów i dyskusji wciąż więcej mówimy o tym, co nas dzieli, niż o tym co łączy, trzeba poszukiwać wspólnoty, znaku wyznaczającego wspólne patrzenie w przyszłość – napisał Ryszard Wilczyński. Wojewoda dodał także, że bezpieczeństwo i zgoda to podstawowe wartości, których potrzebujemy po to, by czynić Polskę krajem spełniających się marzeń, dumy jej mieszkańców i podziwu świata dla skali zachodzących przeobrażeń.

Następnie głos zabrała Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Biel i czerwień, te barwy nie tylko odzwierciedlają zwycięstwa naszego państwa, ale symbolizują także chwile tragiczne i smutne. Te barwy winne nas łączyć, bez względu na różnice w poglądach czy opiniach. Troska o wartości narodowe, na których zbudowane jest nasze państwo, to jedno z wyzwań naszych czasów – zaznaczyła starosta Tudaj.

W uroczystości, poza przedstawicielami starostwa powiatowego, policji i straży pożarnej, wzięli udział reprezentanci Wojskowej Komendy Uzupełnień. Na kilka dni most w Cisku zmienił swą świetlną iluminację i przybrał wyłącznie białą oraz czerwoną barwę.

AL

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML