Dzień Walki z Otyłością. Są jeszcze wolne miejsca

25 kwietnia (sobota) kolejna akcja profilaktyczna przed kędzierzyńskim starostwem. Będą konsultacje z lekarzami i wspólne ćwiczenia, a do tego specjalne dietetyczne śniadanie. Warto wdziać dres, bo po wykładach eksperci przygotowali program profesjonalnych zajęć na zewnątrz. Całość potrwa około 2 godzin. Porady zaplanowano w sali obrad starostwa.

Jak mówi dietetyczka Joanna Józefowicz-Bryja z kozielskiego szpitala, problem otyłości w coraz większym stopniu dotyczy mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wiele osób trafiających na oddziały lecznicy choruje z powodu otyłości.

Przyczyną są m.in. złe nawyki żywieniowe, które wynieśliśmy z domu, a potem kontynuujemy je przez całe dalsze życie – podkreśla Józefowicz-Bryja.

Akcja rusza 25 kwietnia o godz. 9.00. Zapisy pod numerami telefonów: 606 309 817 lub 77 406 25 85, w godzinach od 7.30 do 14.00.

To druga akcja profilaktyczna szpitala w tym roku, pierwsza odbyła się kilka tygodni temu i dotyczyła walki z cukrzycą.

Tak było podczas poprzedniej akcji