Oto nasi stypendyści. Wręczono nagrody za osiągnięcia w nauce

Niespełna 50 osób z nagrodami starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dziś (1.04) w sali obrad starostwa najlepszym uczniom wręczono stypendia za osiągnięcia w nauce. Nagrodzono też wychowanków Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Piłki Nożnej Halowej na szczeblu wojewódzkim. W części trzeciej wyróżnienia odebrali laureaci konkursu przeprowadzonego przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, który dotyczył zawodu z przyszłością.

Uroczystość zapoczątkowała tym samym program stypendialny powiatu, który zapowiadano jeszcze w poprzednim roku.

Podziękowania należą się nie tylko samym uczniom i wychowawcom, ale również rodzicom. To bardzo często właśnie oni motywują do pracy, stwarzają warunki do rozwoju – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- Mieliśmy już różne osiągnięcia, ale mistrzostwo województwa to coś, co jeszcze nam się nie zdarzyło. Nasza praca została zwieńczona sukcesem – zaznaczył Andrzej Zając, trener drużyny piłkarskiej z kozielskiej Żeglugi.

Zadowolenia nie kryli również sami stypendyści. Cała nagrodzona szóstka dziękowała za wyróżnienia, a przy okazji namawiała swoich rówieśników do nauki.

Warto się uczyć, tym bardziej teraz, kiedy są stypendia, które jeszcze bardziej motywują do pracy – mówili.

DOCXLista nagrodzonych.docx