Powiat promuje się w FAKTACH

Starostwo w ogólnopolskim Magazynie Gospodarczym FAKTY. Współpraca FAKTÓW z Ministerstwami, Wydziałami Promocji Handlu i Inwestycji wybranych Ambasad oraz Izbami Gospodarczymi, Handlowymi oznacza możliwość pokazania się potencjalnym turystom i inwestorom. Czytelnikami FAKTÓW są głównie ludzie biznesu, kadra zarządzająca dużymi i średnimi firmami w Polsce. Album, w którym opisano nasz powiat miał swą premierę podczas kongresu z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego w Poznaniu, gdzie powędrował do uczestników tego wydarzenia. W albumie znajdziemy m.in. obszerny wywiad z Jerzym Stępniem, współtwórcą reformy samorządowej. Jak dziś postrzega zmiany ustrojowe? Poza tym wiele innych interesujących wywiadów przygotowanych specjalnie na tę okoliczność.

- Rok 2014 był Rokiem Wolności. Rok 2015 obchodzimy jako Rok Samorządności. Jest to sekwencja oczywista. Najpierw trzeba odzyskać wolność, ale zaraz potem trzeba budować demokrację, bo bez demokracji wolność nie może egzystować – napisał z kolei nieżyjący już prof. Jerzy Regulski.

Redaktorzy albumu postanowili zapytać samorządowców, jak zarządzana przez nich jednostka wykorzystała szanse na przestrzeni ostatnich 25 lat wolności gospodarczej i samorządności w świetle rozwoju społeczno-gospodarczego? Profesora Jerzego Buzka zapytano natomiast, na jaką ocenę zasługują działania władz samorządowych, którym przypadło w udziale zarządzanie rozwojem społeczności lokalnych i regionów?

Album dostępny będzie m.in. w Empikach, w całym kraju.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13