Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Technologie przyszłości w Azotach. Szkoła zorganizowała duże seminarium

Naukowcy, przedsiębiorcy, samorządowcy, studenci i gimnazjaliści wzięli udział w seminarium naukowym zorganizowanym w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. Zaprezentowano na nim najnowsze technologie mobilne.  

- Dziś związane są one już chyba z każdą dziedziną naszego życia, nawet laptopy odchodzą troszeczkę na bok na rzecz szybkich i nowoczesnych smartfonów – zauważa Maria Staliś, dyrektor ZSTiO w Azotach.  

- Szkoła po raz kolejny wybrała temat, którym zainteresowani są młodzi ludzie. Tu mają okazję do tego, aby przyjrzeć się wszystkiemu z bliska, porozmawiać z fachowcami, zgłębić wiedzę ogólną poprzez specjalistyczne wykłady – zaznacza Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Oprócz prezentacji przygotowanych przez Politechnikę Opolską, która jest patronem kierunków nauczania w ZSTiO, prowadzone były też warsztaty z projektowania gier na urządzenia mobilne. Prezentacje dotyczyły przyszłości urządzeń mobilnych, a goście na własne oczy przekonali się, jak dynamicznie rozwija się technika w tym obszarze działalności.

- Szkoła techniczna ma tętnić pomysłami, to naszą rolą jest wspieranie tych młodych ludzi oraz znajdowanie firm, które zaopiekują się młodymi konstruktorami – dodaje Maria Staliś.

Tych ostatnich nie brakuje, bo placówka od lat bardzo dobrze współpracuje z przedsiębiorstwami, które z kolei szukają wykwalifikowanych pracowników, którzy mogliby zasilić szeregi programistów.

Adam Liszka z firmy Smart.net Dom Marketingowy podkreśla, że dzięki technologiom mobilnym przedsiębiorstwom jest dużo łatwiej, ponieważ wiedzą więcej o kliencie.

Ale to działa także w drugą stronę, czyli klient jest w stanie zebrać dużo więcej informacji o danym produkcie – mówi Liszka i podaje prosty przykład. – Każdy produkt posiada kod kreskowy, skanujemy daną rzecz i poprzez aplikację mobilną wiemy o niej dużo więcej, są to informacje, których normalnie nie ma na opakowaniu – dodaje.

Uczniowie z Azot wciąż zaskakują, tworząc zupełnie nowe aplikacje i konstruując kolejne roboty.

Zawsze pasjonowałem się nowymi technologiami, automatyzacją, dlatego pewnego dnia zbudowałem od podstaw robota. Uruchamia  się poprzez dźwięk, w tym wypadku jest to klaśnięcie w dłonie. Robot omija przeszkody poprzez czujnik, najpierw skanując otoczenie. W przyszłości będzie zdalnie sterowany z poziomu telefonu komórkowego – mówi Sebastian Juraszek, uczeń ZSTiO.   

AL

Zobacz relację Radia Opole

Relacja portalu KK24.pl

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML