III Powiatowy Konkurs Recytatorski w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 17 października 2013 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski. Zgodnie z ideą konkursu młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych współzawodniczyła, recytując wiersze autora wybranego przez organizatora. W tym roku – ogłoszonym Rokiem Juliana Tuwima – to wiersze tego poety były interpretowane przez młodych artystów.

Do zawodów zgłosiło się 24 uczestników z 10 dziesięciu szkół Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród gimnazjalistów zwyciężył Sebastian Barton – uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu, natomiast w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne bezkonkurencyjną okazała się Wiktoria Lenert – uczennica II LO.

Uczestnicy konkursu oceniani byli przez znamienitych członków jury:  Kierownika Wydziału Oświaty , Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego Renatę Scheit, Redaktora Naczelnego Radia Park Marka Wojciechowskiego Dyrektora  ZS nr 1 Urszulę Więcek; nauczycieli polonistów reprezentowali pani Władysława Mączyńska oraz pan Mieczysław Wilk.

Konkurs urozmaicony był różnymi atrakcjami, wśród których warto wymienić występ naszego zespołu muzycznego „Budowlanka”, wykonującego interpretacje muzyczne tekstów Tuwima; recytacje wierszy zaproszonych gości oraz opiekunów młodzieży, a także pyszny poczęstunek.

III Powiatowy Konkurs Recytatorski to już historia, ale organizatorzy już teraz planują kolejną jego edycję jesienią przyszłego roku.