Zawód cukiernik – nowość w Zespole Szkół nr 1

Będą kształcić przyszłych kreatorów smaku

W Kędzierzynie-Koźlu prawdopodobnie ruszy nowy kierunek nauczania. Zespół Szkół nr 1 chce od września kształcić przyszłych cukierników. Zarząd Powiatu wydał już wstępną zgodę na uruchomienie kierunku, a teraz musi ją jeszcze zaaprobować wojewódzka rada zatrudnienia.

- Z naszych informacji wynika, że zapotrzebowanie na cukierników stale rośnie, będzie ono widoczne również w najbliższych latach – mówi Urszula Więcek, dyrektor ZS nr 1.

Placówka posiada odpowiednie rozeznanie, bo współpracuje ze 150 pracodawcami z całego regionu. – To od nich mamy te informacje, wielu naszych uczniów już teraz znalazłoby tam prace – przyznaje.

Plusem jest to, że Zespół Szkół nr 1 jest pełni wyposażony w nowoczesne pracownie, a sami cukiernicy będą mogli znaleźć zatrudnienie nie tylko w typowych zakładach cukierniczych, ale również w restauracjach, gdzie przyda się wyobraźnia w kreowaniu nowych kompozycji.

Cukiernicy mają się kształcić w trzyletniej szkole zawodowej.