Są pieniądze na staże. PUP czeka na wnioski

Więcej pieniędzy na promocję zatrudnienia

Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął przyjmowanie wniosków o staż dla osób powyżej 25 roku życia.

Wiadomo, że pieniędzy będzie więcej niż w poprzednim roku. Chodzi o kwotę 4,5 mln zł, a to oznacza, że z tej formy promocji zatrudnienia będzie mogło skorzystać około 650 mieszkańców.

Wystarczy, że pracodawca pobierze wniosek ze strony pośredniaka, wypełni go i złoży w urzędzie pracy.

- Zawsze preferujemy te firmy, które zatrudniają stażystów. Komisja rozpatrując wnioski bierze pod uwagę dotychczasową współpracę z pracodawcą – mówi Grażyna Jóźwin, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.

Składając wniosek wymagana jest deklaracja zatrudnienia. Ze wstępnych danych za 2014 rok wynika, że 74 proc. osób, które podjęło staż, zostało później zatrudnionych.

Szczegóły na www.pup-kkozle.pl