Aleja Lisa. Wkrótce finał ważnego zadania drogowego

Znikają utrudnienia dla zmotoryzowanych

Drogowcy kończą remont al. Lisa w Kędzierzynie-Koźlu. Otwarcie drogi zaplanowano na przyszły tydzień. Modernizacja ostatniego odcinka kosztowała niespełna milion zł, a wszystkie etapy pochłonęły ponad 3 mln zł.

Na czas robót fragment al. Lisa został wyłączony z ruchu, a objazd wyznaczono tuż obok korzystając z dwupasmowego docinka alei. Inwestycja objęła 600 metrów drogi od ul. Krzywoustego do ul. Wojska polskiego na os. Piastów.

- Po wylaniu ostatniej warstwy asfaltu zostaną nam jeszcze prace porządkowe oraz namalowanie oznakowania poziomowego – zaznacza Arkadiusz Kryś dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Obecnie drogowcy leją ostatnią już warstwę asfaltu, a wcześniej solidnie wzmocnili podbudowę, co jest bardzo istotne ze względu na ruch ciężkich pojazdów przemieszczających się tamtędy do okolicznych firm chemicznych. Poza tym położono nowe krawężniki i chodnik.

Powiat realizuje inwestycję w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

link: Posłuchaj relacji Radia Park

Foto: al. Lisa podczas remontu.

al. Lisa.jpeg