Podpisano umowę na dokumentację mostu Cisek – Bierawa

16 grudnia 2011 roku w gabinecie starosty podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji technicznej na budowę mostu Cisek – Bierawa na rzece Odrze.

Ze strony powiatu w obecności Starosty Artura Widłaka, Wicestarosty Gabrieli Tomik i Skarbnika Powiatu Wiesławy Trelki umowę podpisał Arkadiusz Kryś: Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, a ze strony Wykonawcy, wrocławskiego biura projektowo – badawczego Promost: Prezes Zarządu Edmund Budka.
Wartość prac projektowych wyceniono na 424 350,00 zł.

Tym samym projekt budowy mostu wkracza w kolejny etap. Prace projektowe, na które składa się 18 procedur i elementów podzielono na dwa etapy, z których ostatni zakończy się z końcem sierpnia 2012 roku. Końcowym elementem procedury projektowej będzie wydanie tzw. zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, czyli mówiąc w skrócie: zgody na budowę.

Mieszkańcy nadodrzańskich gmin z niecierpliwością czekają na moment wzniesienia nowej przeprawy, dzisiejsze wydarzenie trochę nas do niego przybliżyło.

Przygotowania do realizacji największego projektu inwestycyjnego Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego – budowy mostu trwają nadal. Specjalny zespół czuwa nad postępem prac i przygotowuje się do opracowania kolejnych dokumentów, potrzebnych do sprawnej realizacji tej ważnej dla mieszkańców powiatu inwestycji.
Podczas podpisywania umowy na dokumentację mostu Cisek - Bierawa Moment podpisywania umowy na dokumentację mostu Po podpisaniu umowy wymieniono uściski dłoni