Dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Debata z udziałem mieszkańców

Fachowcy od ruchu drogowego, samorządowcy, młodzież oraz mieszkańcy wzięli udział w debacie na temat bezpieczeństwa, która odbyła się w Kędzierzynie-Koźlu. Zorganizowała ją komenda powiatowa policji przy współudziale kędzierzyńskiego starostwa.

- To ważne, aby na bieżąco wymieniać się informacjami, policjanci są tu właśnie po to, by rozmawiać, dyskutować i doradzać – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Być może są pomysły rozwiązania pewnych spraw, którymi chcielibyście podzielić się z nami, wszystkie uważnie przeanalizujemy – zaznaczył Piotr Smoleń, z-ca komendanta powiatowego policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Tematem przewodnim było bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Prowadzący debatę funkcjonariusze skupili się m.in. na kłopotach z przejazdem przez most na Kanale Gliwickim, droga prowadzi na os. Blachownia.

Tam jest niebezpiecznie, szczególnie, kiedy na przeprawie pojawiają się cięższe pojazdy – podkreśliła jedna z młodych uczestniczek dyskusji.

Funkcjonariusze nie wyszli z debaty z pustymi kartkami. Wszystkie zapełniły się uwagami i propozycjami rozwiązania spraw związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.

Tego typu konsultacje społeczne organizowane są w powiecie w sposób cykliczny. Na koniec każdy z uczestników otrzymał anonimową ankietę. Policja pyta w niej m.in. o to, jaka powinna być jej rola w działaniach na rzecz edukacji dla bezpieczeństwa.

Chodzi o to, by trafnie diagnozować oczekiwania społeczne. Wyniki naszej ankiety pozwolą na opracowanie strategii działań w tym zakresie – podsumowali mundurowi.