Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Znów doceniono kozielski szpital

Rozstrzygnięto plebiscyt „Opolski Hipokrates”

Dr Paweł Szkaradek, kierownik oddziału okulistyki szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, w gronie najlepszych lekarzy z Opolszczyzny. To spore wyróżnienie nie tylko dla niego i jego zespołu, ale całej jednostki. Do tytułu „Opolski Hipokrates” kapituła wytypowała czterech lekarzy z województwa, w tym trójkę z Opola. Szkaradek jako jedyny w tym gronie nie reprezentował miasta wojewódzkiego.

- Chodziło o to, aby wybrać wybitnych medyków, szczególnie zasłużonych dla pacjentów – podkreślali organizatorzy.

Ostatecznie statuetka powędrowała do Aleksandra Sachanbińskiego, chirurga onkologa z Opola, który podobnie jak dr Paweł Szkaradek jest konsultantem wojewódzkim w swojej dziedzinie. Jednak już sama nominacja to ogromne wyróżnienie, a wybór najlepszego z najlepszych bardzo trudnym zadaniem.

Podczas gali Nowej Trybuny Opolskiej podkreślono, że oddział doktora Szkaradka jest nowocześnie wyposażony. Rzeczywiście, w ciągu ostatniego roku, dzięki staraniom starosty, zarządu powiatu oraz dyrekcji lecznicy, udało się zakupić dobrej klasy sprzęt. Pieniądze pochodziły z budżetu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Sama okulistyka wykonuje zabiegi w trybie jednodniowym, została przeorganizowana, a pacjenci chwalą sobie obsługę. Oddział jako jedyny na Opolszczyźnie zajmuje się transplantologią rogówek. Już od pewnego czasu mówi się, że jak choroba oczu, to do Koźla. Nominacja dr Pawła Szkaradka do tytułu „Opolskiego Hipokratesa” tylko potwierdza tę opinię.

Wśród stomatologów drugie miejsce zdobyła Gabriela Mijas, która prowadzi Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną w Kędzierzynie-Koźlu oraz Strzelcach Opolskich.

Spośród placówek medycznych wygrała Klinika Nova z Kędzierzyna-Koźla. W tej samej kategorii na trzecim miejscu znalazło się Centrum Medyczno-Diagnostyczne Artimex-Eurodent z Kędzierzyna-Koźla.

Jak podaje NTO, plebiscyt "Opolski Hipokrates" trwał 6 tygodni. Ogółem wpłynęło 19 365 głosów, w tym 9899 w formie SMS-ów, 5213 za pomocą serwisu www, 3153 dzięki aplikacji Facebook oraz 1100 głosów za pomocą tradycyjnych kuponów. Uroczysta dala odbyła się w domEXPO w Opolu, a szczegółową relację można przeczytać na stronach NTO oraz w papierowym wydaniu gazety.

AL

Dr Paweł Szkaradek (trzeci od lewej) odbiera wyróżnienie.

hipokrates1.jpeg

Paweł Szkaradek odebrał życzenia i gratulacje z rąk starosty Małgorzaty Tudaj oraz Marka Staszewskiego, dyrektora SP-ZOZ.

hipokrates3.jpeg

hipokrates2.jpeg

hipokrates4.jpeg

 

Wersja XML