Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zarząd Powiatu doglądał stanu budowy mostu w Cisku

 

Budowa mostu na rzece Odrze w Cisku w toku. Rankiem 29 sierpnia 2013 roku teren budowy oraz postęp prac w trakcie szesnastej już narady koordynacyjnej doglądali Starosta Powiatu Małgorzata Tudaj, Wicestarosta Józef Gisman oraz Członek Zarządu Powiatu Marek Piątek.

 

Jak stwierdzili wizytujący most członkowie Zarządu, prace postępują zgodnie z planem, dopytywali także o termin zamknięcia ruchu dla użytkowników. Jak uspokajał kierownik budowy będzie to krótki okres czasu w przyszłym roku, podczas nawiązywania do mostu zjazdami w kierunku obydwu nadodrzańskich gmin.

 

Przypomnijmy, że prace na budowie trwają już od maja br. i wykonane zostały już fundamenty palowe pod wszystkie podpory nowej przeprawy oraz trzy pełne podpory. Obecnie trwają prace iniekcji podstaw pala na podporach numer 1 oraz 2 tzn. po stronie gminy Bierawa. Niedługo rozpocznie się przygotowanie do montażu podpór tymczasowych w nurcie rzeki.

Do września 2014 roku brzegi gmin Cisek i Bierawa połączy nowa przeprawa mostowa, zaprojektowana jako obiekt o długości 180,65 m i szerokości całkowitej 12,75 m.

 

Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013 oraz środków z Budżetu Państwa na usuwanie skutków powodzi z 2010 roku.


 Przedstawiciele Zarządu Powiatu podczas narady
Starosta dogląda budowy mostu
Wizytacja w terenie
Wizytacja w terenie budowy
 

Wersja XML