Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rocznica wybuchu wojny

Podniosły charakter miały obchody 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbyły się w Parku Pojednania w Kędzierzynie-Koźlu. W uroczystości wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele związków kombatanckich, harcerze, młodzież oraz kibice „Chemika”, którzy zapalili race świetlne.

- Wolność, niepodległość, suwerenność, to tak samo przywilej jak i obowiązek. Wydarzenia rozgrywające się obecnie za naszą wschodnią granicą są przykładem na to, że nawet w dzisiejszych czasach, w centrum cywilizowanego świata, bezpieczeństwo obywateli i nienaruszalność granic może stać się zagrożona. Nie wszystkie narody dotknięte skutkami wojny wyciągnęły wnioski z tej tragicznej lekcji, która rozpoczęła się 75 lat temu, a to właśnie my odpowiedzialni jesteśmy za przekazywanie pokoju, braterstwa i przyjaźni tak obecnym, jak i przyszłym pokoleniom – mówiła do zebranych starosta Małgorzata Tudaj.

Szefowa Zarządu Powiatu zwróciła się też do obecnej na uroczystości młodzieży.

- Niezależnie od tego jakich wyborów życiowych dokonacie, bądźcie zawsze orędownikami pokoju, niech wasza myśl odważnie wybiega w przyszłość, ale zwraca się również ku przeszłości, czerpiąc z niej mądrość i siłę. Zła nie można tolerować, a tylko przyzwolenie i obojętność pozwalają mu istnieć – zaznaczyła.

Pod pomnikiem ofiar II wojny światowej złożono kwiaty i wieńce.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML