Kolejny etap budowy mostu w gminie Cisek rozpoczęty

Powiat Kędzierzyńsko – Kozielski jako realizator projektu „Przebudowa mostu w ciągu drogi 1404 O Cisek – Bierawa” rozpoczął kolejny etap realizacji inwestycji. Aby w pełni korzystać z uroków nowego mostu ważny jest bezpieczny wjazd i zjazd z mostu. W tym celu budowane są specjalne nasypy, które będą dojazdami do mostu, a tworzy je zarówno droga powiatowa jak i gminna. Modernizacji ulegnie również zjazd na wał oraz drogi serwisowe.

W najbliższym czasie będą betonowane kapy chodnikowe, nastąpi żywicowanie elementów, dokończony zostanie montaż balustrad oraz rozpocznie się m. in. montaż oświetlenia i krawężników, aby już od października 2014 r. móc korzystać z bezpiecznej przeprawy przez rzekę Odrę.

Całość inwestycji za prawie 20 milionów złotych realizowana jest w ramach Poddziałania 3.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Zdjęcia: Anna Małkowska

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu