Wędkowali na czas o puchar starosty

Ryba brała, że hej…

Za nami finał I edycji zawodów Społecznej Straży Rybackiej o Puchar Starosty Powiatu. 21 zawodników z kół PZW rywalizowało ze sobą na akwenie Kiszka w gminie Cisek. Kryterium była jak największa ilość złowionych ryb.

Śmiałkowie mierzyli się ze sobą w niedzielę(15.06) od godz. 8.30 do 12.00. W tym czasie Patryk Jasny złowił 1,390 kg ryb, co sklasyfikowało go na I miejscu zawodów. Nieco gorszy okazał się Marek Waszkiewicz, które dosłownie otarł się o zwycięstwo. Ostatecznie zajął II lokatę. Marek Waszkiewicz na co dzień jest kierownikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Zdrowia Starostwa Powiatowego, a prywatnie zagorzałym miłośnikiem wędkarstwa.

- Każdy wędkarz ma swój sposób na udany połów, swojego nie zdradzę, ale cóż, przede wszystkim liczą się umiejętności, trzeba też mieć dużo szczęścia – śmieje się Waszkiewicz.

Społeczna Straż Rybacka świętuje 15-lecie istnienia. Jej członkowie zajmują się m.in. kontrolą wędkujących oraz ochroną środowiska.

616.jpeg

617.jpeg