Z sikawek lała się woda

Strażacy ochotnicy walczyli o puchary

W sumie 24 drużyny gościły na XII Międzynarodowych Zawodach Sikawek Konnych w Miejscu Kłodnickim. Ich współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, a odbyły się one, by uczcić 85 lat tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród reprezentacji znaleźli się m.in. goście z Czech, którzy ostatecznie zajęli szóstą lokatę. Konkurencje wygrało OSP z Bieńkowic, na drugim miejscu znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna z Przewozu w gminie Cisek.

Nim odbył się same zawody mieszkańcy powiatu mieli okazję przyjrzeć się widowiskowej kawalkadzie sikawek konnych, które przejechały głównymi arteriami Kędzierzyna-Koźla, aż do Miejsca Kłodnickiego, gdzie odbyło się całe wydarzenie, a na uczestników czekał tor przeszkód. Strażacy montowali linie tłoczące, pompowali wodę, a na końcu trafiali nią z węża do celu.

- Nie było łatwo, bo konkurencje wymagały precyzji i pewnego doświadczenia, ale jak to w drużynie, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – mówili ci, którzy mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami.

Najlepszym puchary wręczyła starosta Małgorzata Tudaj, która kibicowała zawodnikom razem z wicestarostą Józefem Gismanem. Przedstawiciele Zarządu Powiatu dziękowali za wspaniałe przygotowanie do zawodów.