Sukces szkół na turnieju wojewódzkim

Nasi uczniowie nie mieli sobie równych

Sukces uczniów z klasy policyjnej Zespołu Szkół nr 3 oraz Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Na turnieju, który odbył się w Prószkowie rywalizowało 17 drużyn z całego województwa, a w teście sprawności fizycznej wychowankowie ze Sławięcic zajęli I miejsce. W konkurencji strzeleckiej z pistoletu GLOCK 17 i z KBKS-u Maciej Malisz(ZS nr 3) znokautował rywali, indywidualnie zdobywając I lokatę. W tej samej konkurencji grupowo najlepiej spisali się wychowankowie z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, którzy zostawili wszystkich w tyle, wchodząc na najwyższe miejsc na podium.

Bardzo dobrze spisała się drużyna z kozielskiej "Żeglugi", która w drużynowej klasyfikacji generalnej zajęła zaszczytne 2 miejsce. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Estera Mikulska, Filip Giela, Denis Kalicki i Jan Sordyl.

- W klasyfikacji generalnej Zespół Szkół nr 3 zajął 7 lokatę, a w samym turnieju uczestniczyło wiele placówek o profilu mundurowym. Byli wojskowi, strażacy i ratownicy – mówi Piotr Tokarczyk, opiekun reprezentacji ze Sławięcic.

Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Policji w Opolu oraz Zespół Szkół w Prószkowie. Naszym mundurowym gratulujemy!

Informacje z powiatu dostępne są też na profilu Facebooka!

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13