100 małych olimpijczyków!

Walczyli z własnymi słabościami

Już po raz XIV w kędzierzyńsko-kozielskiej hali sportowej odbyły się wojewódzkie zawody sportowe „Mały Olimpijczyk". Impreza miała charakter sportowo- integracyjny.

- Najmłodsze dzieciaki brały udział w konkurencjach zręcznościowych i poznawały smak prawdziwej sportowej rywalizacji – mówi Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu.

W hali pojawiło się 12 drużyn z całego województwa, tyle samo było też konkurencji.

- Zawodnicy poradzili sobie znakomicie, rzucali lotkami, podbijali piłki i skakali  – zaznaczają wychowawcy.

Najważniejsze jednak, że wszyscy pokonywali własne słabości i uczyli się współdziałania. Każdy czuł, że wygrał te zawody i to było najważniejszym celem przedsięwzięcia. I miejsce zdobyła drużyna z Głogówka, II lokatę wywalczył zespół ze Strzelec Opolskich, a III - ekipa z Kędzierzyna-Koźla.

Organizatorem zawodów był kędzierzyński Zespół Szkół Specjalnych. Na koniec Stefan Wałach, członek zarządu powiatu oraz Renata Scheit z Powiatowego Zespołu Oświaty wręczyli uczestnikom puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.