Uczeń Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej – Filip Zygmunt zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu informatycznego „Bezpieczny w sieci – powiedz to innym”

Z przyjemnością informujemy, że w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Edukacja z Panem T.I.K.-iem „Bezpieczny w sieci – powiedz to innym” I miejsce przyznano Filipowi Zygmuntowi z klasy III technikum informatycznego w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej:
I miejsce – Filip Zygmunt (Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu)
II miejsce – Aneta Ptak (I LO im. M. Kromera w Gorlicach)
III miejsce – Agata Handzel (XI LO im. M. Dąbrowskiej w Krakowie)
W dniu 15 maja w Warszawie, odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Podczas spotkania można było podziwiać galerią prac konkursowych. Na gali rozdania nagród laureaci mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów o tematyce:
- „Młodzi w świecie nowych technologii – jak bezpiecznie i legalnie kupować oraz płacić w sieci?” Marcin Cisek- Grupa Allegro,
- „Projekt sieciaki.pl”, „Zagrożenia w Internecie i sposób radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach w sieci” Katarzyna Smolińska, Maria Jarco
- „Wirtualny świat robotów. Jak stworzyć robota w symulatorze i rzeczywistości?” Krzysztof Wincel, Justyna Łojas -Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o.

Patronat nad konkursem objęli między innymi: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Mazowiecki Kurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Filipowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13