Odznaki Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla sportu” dla działaczy z Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego

Dnia 12 kwietnia 2013 r., podczas Kongresu Sportu Powszechnego w Opolu, odznaczenia „Za zasługi dla sportu”, odebrali z rąk Ministra Sportu i Turystyki Joanny Muchy – Ewa Hałambiec, Andrzej Sałacki oraz Oskar Łuczkiewicz.

Ewa Hałambiec – Dyrektor Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska-Opolskie, będących organizacją pożytku publicznego, działającą na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, od lat organizuje cykliczne wojewódzkie turnieje i mityngi Olimpiad Specjalnych, ponadto obozy letnie i zimowe, festyny sportowo-rekreacyjne „Bezpieczne wakacje”, „Dzień Godności”, spływy kajakowe oraz inne doraźne przedsięwzięcia wspomagające rozwój osób niepełnosprawnych.

Andrzej Sałacki – lekarz weterynarii i trener jeździectwa,to postać doskonale znana mieszkańcom naszego powiatu, jako prezes LKJ Lewada od lat organizuje bardzo popularne w kraju Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd Art. Cup. Andrzej Sałacki to utytułowany jeździec, uczestnik mistrzostw świata i Europy, zdobywca wielu medali, trener i działacz, członek 6-osobowego zarządu Międzynarodowego Klubu Trenerów, prekursor woltyżerki w Polsce.

Oskar Łuczkiewicz
jest jednym z założycieli Szkoły Karate Shotokan w Kędzierzynie-Koźlu, której wychowankowie osiągnęli imponujące osiągnięcia na arenie krajowej oraz międzynarodowej. W ciągu kilku ostatnich lat, zdobyli oni ponad dwieście złotych medali na Mistrzostwach Polski Shotokan.

Odznaczonym działaczom serdecznie gratulujemy ich pasji i życzymy dalszych sukcesów!