II Liga karate Sei Budokai w Kędzierzynie-Koźlu

W dniu 11 maja 2013 r. w Hali Sportowej Śródmieście odbyły się drugie ogólnopolskie zawody karate Sei Budokai – II Liga Sei Budokai . Przedsięwzięci e to udało się zrealizować dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczestnikami rozgrywek były dzieci i młodzież z klubów karate Sei Budokai w Polsce. Najliczniejszą reprezentację tegorocznych zawodów stanowili zawodnicy z klubu Sei Budokai Kędzierzyn-Koźle. Stoczono 55 walk w 10 kategoriach wagowych. Startujący zawodnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem umiejętności technicznych oraz przykładną  postawą sportową. Wysoki był również poziom sędziowski, poza Mirosławem Iwonem (3 dan Sei Budokai), sędziowali także: Michał Rutkowski – finalista Mistrzostw Europy ADCC Kraków 2013 oraz Janusz Pfaff Prezes Tarnogórskiej Akademii Karate.

Nad przebiegiem zawodów czuwał szef Polskiej Organizacji Sei Budokai Jan Schneider, który oceniał zawodników pod kątem ich udziału w Mistrzostwach Europy Sei Budokai, które odbędą się w czerwcu, w Niemczech.

Kontakt z klubem oraz więcej zdjęć na stronie https://www.facebook.com/SEIBUDOKAIKK

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13