• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

II Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” w Zespole Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu

„Na pewno, po prostu, w ogóle, znienacka, niespełna dziko rosnący, wszystkowiedzący...” – to tylko nieliczne trudności, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy II Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Odbył się on 28 lutego br. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu.
Do konkursu zaproszeni byli uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych całego Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Łącznie wzięło w nim udział 35 pięciu uczniów z 18 szkół. Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zdobyła Natalia Jahn z Publicznego Gimnazjum nr 1, natomiast w kategorii szkół średnich zwyciężył Kamil Sacher z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.
Ciekawostką jest, że w tym roku po raz pierwszy dorośli odważyli się przystąpić do dyktanda. Była to pani Beata Malajka - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu: pani Dorota Tomala - Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji i Promocji Rady Powiatu oraz pan Jakub Gładysz – Członek Zarządu Powiatu. Jury zgodnie przyznaje, że ich prace były na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy zebrani gratulowali piszącym odwagi i wspaniałego wyniku.
Dyktando przygotowała i poprowadziła dr Małgorzata Iżykowska z Uniwersytetu Opolskiego, a po jego zakończeniu wygłosiła wykład na temat: „Na pewno, po prostu, w ogóle. O pisowni łącznej i rozdzielnej w ortografii polskiej”.
Nagrody, które otrzymali uczniowie: radiomagnetofony, słuchawki, kupony książkowe zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.
Rozmowy prowadzone przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku po rozdaniu nagród między opiekunami uczniów, zaproszonymi gośćmi i organizatorami potwierdziły, że należy kłaść nacisk na rozwijanie poprawności i wrażliwości językowej młodzieży wbrew tendencjom współczesnej kultury.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
 
Wersja XML

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13
47-220 Kędzierzyn Koźle
tel. 77 483 31 08
fax 77 472 32 95
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 11720718
w tym miesiącu: 89507
dzisiaj: 1775