Powiatowy Piknik Rodzinny - Odra rzeka muzyką płynąca

Dnia 22 czerwca 2013 r. odbył się Powiatowy Piknik Rodzinny „Odra rzeka muzyką płynąca”, była to pierwsza tego typu impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.
W programie imprezy ujęto wiele różnorodnych atrakcji: wystawę prac plastycznych wykonanych przez 500 dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, regaty wioślarskie o puchar Starosty, aukcję prac plastycznych „Promyczka” i obrazu artysty malarza Ryszarda Kowala autora m.in. fontanny na kozielskim rynku, którego prace można podziwiać w Muzeum Śląska Opolskiego i wielu innych (dochód z aukcji został przeznaczony na leczenie i wyżywienie bezdomnych zwierząt, którymi zajmie się Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS Inspektorat w Kędzierzynie-Koźlu). W trakcie imprezy mieszkańcy odwiedzali także stoiska niektórych stowarzyszeń i klubów z terenu powiatu, dzięki czemu mogli zapoznać się oni z ich działalnością. Pomyślano także o absolwentach gimnazjów, którzy stali przed wyborem swojej dalszej drogi edukacji – szkoły ponadgimnazjalne przygotowały stoiska, na których można było się zapoznać z ich ofertą edukacyjną.

Piknik zakończyła znakomita zabawa taneczna „ŚWIAT DANCINGU MARKA WOJCIECHOWSKIEGO”.