Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013

Zestaw logo LPI

2 października 2007 r. komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Hübner podpisała decyzję Komisji Europejskiej przyjmującą do realizacji Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej (PORPW). W ramach Programu realizowane są projekty o kluczowym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z PO RPW finansowane są przede wszystkim inwestycje w zakresie infrastruktury wspierającej działalność naukową i badawczą oraz zakładające modernizację miejskich lub regionalnych systemów komunikacyjnych, a także realizowane są przedsięwzięcia zwiększające atrakcyjność inwestycyjną i turystyczną tego obszaru.

Celem Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej jest:

"Przyspieszenie tempa rozwoju społeczno – gospodarczego Polski Wschodniej w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju"

Cel główny Programu osiągany jest przez realizację celów szczegółowych, którymi są:
Układ osi priorytetowych Programu:
  1.  Nowoczesna gospodarka
  2. Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego
  3. Wojewódzkie ośrodki wzrostu
  4. Infrastruktura transportowa
  5. Zrównoważony rozwój potencjału turystycznego opartego o warunki
  6. Pomoc techniczna

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej:

www.polskawschodnia.gov.pl