Obchody 15-lecia Domu Pomocy Społecznej

W dniu 31 maja 2012 roku miały miejsce obchody jubileuszu 15-lecia Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu reprezentował starosta Artur Widłak, obecni byli także m.in. wicewojewoda opolski Antoni Jastrzębski, , przedstawiciel Urzędu Miasta  - Agata Morkis, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  - Elżbieta Czeczot oraz przedstawiciele placówek działających w Powiecie i zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej, oraz inne osoby które współpracują z Domem na przestrzeni wielu lat.
Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kaplicy Domu.
Następnie dyrektor DPS - Andrzej Kowalczyk wygłosił okolicznościowe wystąpienie w którym przedstawił rys historyczny placówki i jej dokonania na przełomie XV lat.
Uroczystość uświetniły występy zespołu artystycznego „ Obiboki” składającego się z mieszkańców Domu.
Na uroczystości starosta Artur Widłak wraz z Dyrektorem Domu Panem Andrzejem Kowalczykiem wyróżnili listami gratulacyjnymi personel i mieszkańców domu.
Uroczystość miała również wymiar rozrywkowo-rekreacyjny. Przewidziano występy artystyczne mieszkańców DPS, zaprezentowano działania straży pożarnej z Zalesia Śląskiego, poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości, ognisko z kiełbaskami oraz zabawę taneczną na świeżym powietrzu.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13