Przetarg ogłoszony – we wrześniu otwarcie ofert

Firmy pytają o specyfikację

Powiat kędzierzyńsko-kozielski ogłosił przetarg na dokumentację projektową nowej przeprawy łączącej Cisek z Bierawą. Otwarcie ofert nastąpi 13 września. Zainteresowanie przetargiem jest spore, firmy pytają głównie o specyfikację zamówienia. Pierwsza część dokumentacji projektowej gotowa będzie pod koniec lutego następnego roku. Wówczas poznamy też kosztorys nowego mostu. To umożliwi podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie inwestycji. Pozostałe elementy dokumentacji mają być ukończone w sierpniu przyszłego roku, tak by w drugiej połowie 2012 roku mógł zostać ogłoszony przetarg na budowę.
Ta warta – według szacunków - kilkadziesiąt milionów złotych inwestycja będzie jedną z największych w historii powiatu. Przeprawa wybudowana ma zostać zaraz obok starego wysłużonego mostu.