Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wojewódzkie święto policji

Funkcjonariusze świętowali w Prudniku

 

Wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Gabriela Tomik wzięła udział w wojewódzkich obchodach święta policji, które odbyły się na Rynku w Prudniku. Podczas uroczystości świętowało ponad 2 tys. opolskich funkcjonariuszy, 40-tu odebrało od swych przełożonych odznaczenia państwowe, a 46 awansowano na wyższe stopnie. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, a całe wydarzenie poprzedzone zostało mszą świętą, którą odprawiono za zdrowie i pomyślność w pracy naszych policjantów.

Świętowanie to jedno, a troska o przyszłość naszego zawodu, to drugie – podkreślali w Prudniku mundurowi. – Na miejscu poza oficjalnymi wystąpieniami wielokrotnie pojawiał się wątek głośnej już sprawy policjantów z Kędzierzyna-Koźla – przyznała wicestarosta Gabriela Tomik. Obiecała również kontynuowanie wszelkich możliwych działań, tak by obaj skazani mogli w przyszłości nadal wykonywać swój zawód.

Z okazji święta policji włodarze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wystosowali list gratulacyjny, który przekazano na ręce komendanta wojewódzkiego oraz szefa jednostki w Prudniku. Napisano w nim m.in.:

W imieniu mieszkańców Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, dla których policjanci na co dzień podejmują trud i niełatwe zobowiązanie – niosąc pomoc, chroniąc zdrowie, życie i mienie, stojąc na straży porządku publicznego – proszę przyjąć najszczersze wyrazy uznania. Dziękując za trud i poświęcenie, życzymy nieustającej aktywności w działaniu.
 
Pod listem podpisał się starosta powiatu Artur Widłak oraz wicestarosta Gabriela Tomik.
 
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka 
 
 
Wersja XML