Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Na Śląsku, o Śląsku, po Śląsku

Wojewódzka akademia w ZS nr 1
 
 
Wojewódzka akademia zorganizowana przez uczniów, nauczycieli i dyrekcję Zespołu Szkół nr 1 z Kędzierzyna-Koźla zwieńczyła obchody 90-lecia powstań śląskich. 15 czerwca w 1968 roku szkoła otrzymała imię Powstańców Śląskich, dlatego Ministerstwo Edukacji Narodowej poleciło placówce przygotowanie szeregu imprez związanych z przypadającą w tym roku okrągłą rocznicą. Konkursy, wystawy i seminaria tematyczne trwały przez cały rok. Akademia stała się swoistym podsumowaniem wytężonej wielomiesięcznej pracy. Na przestrzeni dziejów Śląsk wielokrotnie zmieniał swoją przynależność państwową. Należy mówić i przypominać o tych ważnych i skomplikowanych dziejach mieszkańców tej ziemi.
 
Do auli szkoły przybyli przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa. Uroczystego powitania zaproszonych gości dokonała p.o. dyrektora Urszula Więcek, opolska kurator oświaty, Halina Bilik oraz wicewojewoda Antoni Jastrzembski.
 
Program imprezy był niezwykle bogaty i doskonale oddający, to co wydarzyło się na Śląsku dziewięć dekad temu. Uczniowie w większości mówili gwarą, a melodie i pieśni związane z tamtym okresem wykonali sami, znakomicie wkomponowując się w całość przedstawienia. O oprawę muzyczną zadbała orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Na koniec zaserwowano widzom „śląski żart”, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Komes” oraz typowo śląski poczęstunek przygotowany przez uczniów technikum gastronomicznego. Całość nagrodzona została owacjami na stojąco.
 
Adam Lecibil -
 
Film:http://www.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_powkk&lad=a&id_dzi=3&id_men=46  
 
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka 
  
 
Wersja XML