„Kiedy jest spokojnie, nikt nie myśli o zagrożeniu”

PIP szkolił dyrektorów

Starosta Józef Gisman wziął udział w szkoleniu dla dyrektorów jednostek organizacyjnych z terenu powiatu. M.in. o zasadach bezpieczeństwa w zakładzie pracy mówił nadinspektor Radosław Schmidt z Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu.

- Kiedy jest spokojnie nikt nie myśli o potencjalnym zagrożeniu, problem pojawia się w momencie, kiedy ono wystąpi, dlatego tak ważne są te szkolenia – powiedział starosta Józef Gisman.

Co zrobić, jak się zachować w momencie wystąpienia nagłego zagrożenia, nieprzewidzianej sytuacji, o tym można było dowiedzieć się podczas spotkania. W czasie szkolenia zaprezentowano szereg materiałów wizualnych oraz filmów obrazujących różne niebezpieczne sytuacje w jakich znaleźli się ludzie, a które to zarejestrowane zostały przez kamery przemysłowe.
1.jpeg
2.jpeg