I miejsce w województwie - Srebrne Muszkiety 2012

27 kwietnia 2012 r. odbyły się LI wojewódzkie ZAWODY STRZELECKIE „O SREBRNE MUSZKIETY – 2012” organizowane przez Kuratorium Oświaty w Opolu, Bractwo Strzeleckie w Głogówku, Zespół Szkół w Głogówku. W zawodach uczestniczyły 3 – osobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych, oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

Zespół Szkół Nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie – Koźlu reprezentowały 2 drużyny: drużyna chłopców w składzie:

drużyna chłopców:

1. Piotr Orłowski z II LOP

2. Sebastian Sobociński z II LOP

3. Jacek Stańczyk z II LOP

oraz drużyna dziewcząt reprezentowana przez:

1. Paulinę Dziczkaniec z II LOP

2. Martę Pasek z II LOP

3. Martynę Strzelbicką z II LOP

Młodzież strzelała z karabinka sportowego, kaliber 5, 6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych, wadze do 5 kg do tarcz oddalonych o 50 m. Każdy z zawodników oddał 60 strzałów w postawie leżącej podlegającej ocenie.

W kategorii Indywidualnej I miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół Nr 3 im. M. Reja – Jacek Stańczyk z wynikiem 537 pkt. II miejsce zajął również uczeń Zespołu Szkół Nr 3 im. M. Reja – Sebastian Sobociński z wynikiem 535 pkt..

Drużyna chłopców z Zespołu Szkół Nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie – Koźlu zajęła I miejsce z łącznym wynikiem 1549 pkt., natomiast drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce.

Starosta Artur Widłak osobiście pogratulował zwycięskiej drużynie chłopców z Zespołu Szkół Nr 3, którzy reprezentować będą województwo opolskie na zawodach ogólnopolskich.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Plac Wolności 13