Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wizyta delegacji z partnerskiego Powiatu Hohenlohe w Niemczech

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu gości delegację z Partnerskiego Powiatu Hohenlohe w Niemczech. Partnerstwo między powiatami trwa już trzeci rok.
W dniu 21 października 2009 roku, przez ówczesnych włodarzy naszych samorządów, podpisana została umowa partnerska pomiędzy Powiatem Hohenlohe a Powiatem Kędzierzyńsko-Kozielskim. Umowa ta była formalnym potwierdzeniem przyjacielskich stosunków, jakie łączą nasze powiaty. Po prawie trzech latach od tego momentu, możemy przyznać, iż nasza współpraca idzie w dobrym kierunku. Wymieniamy doświadczenia, pielęgnujemy wspólne wartości historyczne i kulturowe w atmosferze wzajemnego zrozumienia i pojednania. Przekłada się to na umacnianie dobrych stosunków między naszymi narodami.
Wizyta z Hohenlohekries rozpoczęła się 11 września wieczorem. Następnego dnia goście udali się na wycieczkę do Krakowa, gdzie zwiedzili Wawel i krakowski Rynek,  oraz odwiedzili obóz Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu, gdzie złożyli kwiaty pod Międzynarodowym Pomnikiem Ofiar Obozu. W dniu dzisiejszym, będącym ostatnim dniem wizyty, goście wypłyną w  rejs po Odrze statkiem „Major Sucharski”, będącym własnością Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, która jako jedna z niewielu szkół w Polsce kształci w zawodzie technik żeglugi śródlądowej. Następnie w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle, odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, na której podpisana zostanie umowa o współpracy partnerskiej między miastami Öhringen i Kędzierzyn-Koźle. Goście z delegacji zostaną uroczyście pożegnani koncertem muzyki poważnej, który przygotowali dla nich uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej Nr 1 oraz Publicznego Ogniska Artystycznego w Kędzierzynie-Koźlu.
Wersja XML