Święto Flagi uczczono w niecodzienny sposób

Oprócz oficjalnej uroczystości, która odbyła się na placu przed strażą pożarną przy ul. Kraszewskiego, Dzień Flagi postanowiono uczcić w niecodzienny sposób. W niedzielne przedpołudnie na Placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu około 100 osób podniosło nad głowy białe i czerwone kartki, tworząc z własnych postaci narodową flagę. Mimo, że uczestników akcji nie było zbyt wielu, to jak na środek długiego weekendu wynik można zaliczyć do całkiem niezłych. Organizatorem przedsięwzięcia był Hufiec ZHP z Kędzierzyna-Koźla, a jego partnerem Starostwo Powiatowe.

Flaga Polski nie jest jedynie tkaniną przymocowaną do drzewca, to narodowy symbol – mówił podczas oficjalnej uroczystości wicestarosta Marek Matczak.

Żywa flaga przed budynkiem starostwa. Zdjęcie wykonane z wysięgnika wozu strażackiego na wysokości około 40 metrów.
Foto: Maciej Niemas/Tygodnik 7DNI, Adam Lecibil/Starostwo Powiatowe