Z własnych postaci ułożą biało-czerwoną flagę

Obchody Dnia Flagi przypadające 2 maja postanowiono zorganizować w tym roku w niecodzienny sposób. Harcerze z Hufca ZHP wraz z uczniami obu kędzierzyńsko-kozielskich ogólniaków wezmą udział w akcji Flash Mob. Grupa ludzi zebrana na Placu Wolności z własnych postaci ułoży biało-czerwoną flagę. Na miejscu każdy z uczestników otrzyma od organizatorów białą lub czerwoną kartkę A4. W niedzielę o godz. 11.45, skupiając się w przypisanej kolorem grupie osób, uczestnicy akcji uniosą nad głowę białe i czerwone kartki, przy okazji uśmiechną się do wspólnego zdjęcia, które na tę okazję zostanie wykonane z wieży Starostwa Powiatowego. Akcja jest częścią większego projektu realizowanego przy współpracy z Fundacją Ferso z Łodzi, który ma na celu pobudzenie postawy patriotycznej młodzieży.

Czym jest FLASH MOB?
To termin, którym przyjęło się określać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. Dotychczasowa idea flash mobów zaczyna stopniowo się zmieniać. Przybiera poważniejsze formy i zaczyna być traktowana jako ważny głos w dyskusji, czy też manifestacja poglądów młodych ludzi. Pomysł flash mobów narodził się w Nowym Jorku i szybko rozpowszechnił w innych miejscach świata.