Na początek Bach i Mozart – ruszył festiwal Silesia-Pradziad

W sobotę 6 listopada w kościele p.w. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu odbył się pierwszy z cyklu koncertów w ramach festiwalu Silesia-Pradziad 2010.

Na początek zabrzmiały utwory Bacha i Mozarta w doborowym wykonaniu. Pochodząca z Bytomia sopranistka Alina Urbańczyk-Mróz zachwyciła pięknem swojego głosu, a to w połączeniu z mistrzowską grą na organach Waldemara Krawca stworzyło w murach świątyni niesamowity klimat. Tym bardziej, że wspomniany Waldemar Krawiec pochodzi z Kędzierzyna-Koźla. Obecnie bierze udział w wielu koncertach jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Miło nam było powitać go w ramach tegorocznego festiwalu, który odbywa się w naszym powiecie po raz piąty. Muzyka organowa to jednak nie wszystko, co Starostwo Powiatowe jako główny organizator festiwalu przygotowało dla naszych mieszkańców. Pierwszy z koncertów można potraktować jako swoiste preludium do dań głównych, a te będą dwa. O nich będzie jeszcze okazja napisać. Teraz jednak zapraszamy na kolejny koncert, tym razem do Hotelu Centralny, gdzie 10 listopada o godz. 18.00 zaprezentowany zostanie recital fortepianowy w wykonaniu Andrzeja Jasińskiego. Będzie Mozart, Beethoven i Chopin. Zapraszamy do Hotelu Centralny. Wstęp jest wolny!
Zobacz fragment koncertu: