Doradztwo zawodowe na przykładzie naszego powiatu. Tak będzie działało na całej Opolszczyźnie

Na przykładzie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego powstaje system organizacji doradztwa zawodowego dla całej Opolszczyzny. Powiat kędzierzyńsko-kozielski jest jednym z najprężniej działających samorządów jeśli chodzi o doradztwo zawodowe w województwie opolskim.

- Mamy spore doświadczenie w realizacji własnego, dobrego rozwiązania w tym zakresie. Na podstawie najlepszych rozwiązań rozpoczęła się budowa spójnego, opartego na dobrych doświadczeniach wojewódzkiego systemu doradztwa zawodowego – mówi dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Opracowany system doradztwa stosowany będzie potem w całym kraju. Chodzi o to, by uczniowie zastanawiający się nad wyborem przyszłej szkoły, przyszłego zawodu, podjęli jak najlepszą dla siebie decyzję. Temu właśnie służy doradztwo zawodowe i cały system jego organizacji.

Poświęcona temu konferencja, z udziałem przedstawicieli samorządów Opolszczyzny, odbyła się w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Została zorganizowana przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, a otworzyła ją wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura.

Dziś (27.04) z kolei w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęła się powiatowa konferencja z udziałem przedstawicieli kilkudziesięciu szkół, na której również poruszone zostaną zagadnienia związane z doradztwem zawodowym.