Powiat zmodernizuje drogę do Pola Południowego

Starosta Paweł Masełko wraz z prezydent Sabiną Nowosielską oraz wiceprezydentem Arturem Maruszczakiem wzięli udział w spotkaniu z Radą Osiedla Sławięcice. Rozmawiano o inwestycjach i poprawie bezpieczeństwa.

Wśród omawianych zadań znalazła się modernizacja ważnego odcinka ulicy Spacerowej prowadzącej do Pola Południowego. Powiat przygotowuje dokumentację na przebudowę wspomnianej drogi od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Naftową. Ekipy remontowe obniżą tam jezdnię, by pod wiaduktem mieściły się większe pojazdy i wyremontują nawierzchnię.

Na Polu Południowym inwestor zbuduje halę o powierzchni 7 hektarów. Spółka EKO-OKNA S.A. jest wiodącym producentem okien, drzwi, rolet i bram. Firma stała się właścicielem prawie połowy terenów inwestycyjnych wchodzących w skład Pola Południowego. Zainwestuje około 400 milionów złotych i stworzy 500 nowych miejsc pracy.

272018530_1037640360126615_3018213533930727346_n.jpeg