Samorządowa Loża Radiowa z naszym udziałem. Starosta o inwestycjach, prognozach budżetowych i dyżurach aptek

Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego był gościem Samorządowej Loży Radiowej Radia Opole, gdzie mówiono m.in. o dyżurach aptek w poszczególnych powiatach województwa.

I tak na przykład rada powiatu prudnickiego po raz pierwszy uchwaliła, że takie dyżury będą obowiązywać do północy. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim od 1 stycznia dyżury obowiązują do godz. 23.00. Skąd takie decyzje? O tym można posłuchać w programie. Całość TU

Jak czytamy na stronie Radia Opole, obecny rok zapowiada się rekordowo pod względem wsparcia inwestycyjnego dla samorządów lokalnych. Jednak pojawiają się bariery, które mogą być przeszkodą w wykorzystaniu dofinansowania z programów rządowych i unijnych. Istotnym ograniczeniem może być rynek wykonawców inwestycji oraz wysokie ceny oferowane przez firmy w przetargach. W Loży Radiowej dyskutowano też o tegorocznych prognozach budżetów gmin i powiatów. Dla ich funkcjonowania zagrożeniem są rosnące wydatki bieżące.

Oprac. al

loża.jpeg