Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej

Okolicznościowe wyróżnienia wręczono samorządowcom, przedstawicielom wojska i służb mundurowych podczas wojewódzkich obchodów Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, które odbyły się na zamku piastowskim w Brzegu.

Tego dnia przekazano podziękowania wszystkim instytucjom współpracującym z Wojskowymi Komendami Uzupełnień i Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Opolu. W tym gronie znalazł się również nasz samorząd powiatowy, w imieniu którego oficjalne podziękowania odebrał starosta Paweł Masełko, który podziękował żołnierzom i pracownikom cywilnym za realizację codziennych zadań. Podziękowania złożył Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu, ppłk Robertowi Królowi oraz pracownikom jednostki.

Podczas uroczystości goście wysłuchali występu wokalistek z klubu Wojskowego 1 Brzeskiego Pułku Saperów. Swój program przygotowała też orkiestra wojskowa.

To właśnie na powiaty spada odpowiedzialność ochrony mieszkańców w przypadku przeróżnych zagrożeń. Wtedy samorząd uruchamia wypracowane procedury w ramach zarządzania kryzysowego, ściśle współpracując z wojskiem, policją czy innymi służbami.

Foto: Damian Fiszer oraz starostwo w Brzegu

wku1.jpeg